Proč vyměnit jednorázové dřevěné palety za odolné a výkonné plastové palety! https://www.schoellerallibert.com/cz/novinky/5-skvlch-dvod-pro-vymnit-jednorzov-devn-palety-za-odoln-a-vkonn-plastov-palety Tato otázka možná padla na některých diskusích v oboru logistiky, kde se lidé zabývají efektivitou přepravního a skladovacího procesu. Je to celkem logické, protože kdo se dozví o přednostech těchto výrobků z tvrzeného plastu, pravděpodobně zatouží dozvědět se na toto téma více informací a hlavně protlačit je do praktického využití.
Tvrzený plast – výroba plastů od data vzniku prvního prototypu bakelitu v první polovině dvacátého století již pokročila výrazně kupředu zejména díky vytvrzeným materiálům. Můžete si je představit jako velmi odolného společníka, spolehlivého a s obrovskou nosností. Na plastovou paletu lze naložit spojitý náklad o celkové hmotnosti pět tun, a to je pro mnohé z vás možná velkým překvapením. Nosnost palet ze dřeva je sotva poloviční, ty nejpevnější unesou náklad těžký až dvě tuny, tím pádem jste při přepravě poměrně výrazně omezeni.
Otázka životnosti – dřevo je organický materiál, a i když se snažíme jej různě penetrovat a natírat, nepodaří se nám jej zcela ochránit před působením povětrnostních vlivů. A zvláště pak, je-li neustále zatěžované obrovským tlakem, který způsobuje rozevírání materiálu po letokruzích a nasávání vlhkosti. Dřevo je náchylné k plesnivění a tvorbě hniloby, neošetřené palety napadají dřevokazné houby a jejich vyřazení z provozu je pak jen otázkou u času. Plastová paleta je vůči povětrnostním vlivům zcela odolná a její životnost je prokazatelně mnohonásobně delší.
Estetika – zaměřit pozornost se vyplatí i na estetické hledisko, protože náklad naložený na dřevěných paletách vypadá příliš fádně a „vulgárně“. Zejména, je-li paleta zanesena bahnem, šmírem a různými organickými nečistotami. Rozhodně to není nic reprezentativního a udržet paletu ze dřeva čistou se vám zřejmě vůbec nepodaří, zatímco tu plastovou vyčistíte poměrně snadno běžnými čisticími prostředky.